DonanımTeknoloji Haberleri

Apple’ın Ürettiği Cihazların Ne Kadar Bir Tamir Ücreti Oluyor

1 Dakika Okuma Süresi

Apple, Fransız hükümetinin elektronik atıklarla mücadele çabalarının bir parçası olarak yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Şimdilik yalnızca Fransa’da piyasaya sürülecek olan bu yeni uygulama ile kullanıcılar, tüm Apple cihazlarının ne kadar ‘onarılabilir’ olduğunu gösteren bir onarım dizinine erişebilecek.

Apple, cihazlarını tamir etmenin ne kadar kolay veya zor olduğunu gösteren bir dizin yayınlamaya başladı. Şu anda yalnızca Fransa’da bulunan bu hizmet, tüketicilerin bir aygıtın sabitlene bilirlik oranını ve bir Apple aygıtında bir sorunla karşılaştıklarında süreci anlamalarına yardımcı olacak.

Bu onarım indeksi birçok ayrıntıyla şekillenir ve indeks, onarım kriterinde cihazın derecelendirilmesi hakkında bilgi sağlar. Bu sayede kullanıcılar satın aldıkları cihazın herhangi bir sorun anında ne kadar süre tamir edilebileceğine dair bilgi alma imkanına sahip oluyorlar. Örneğin, yayınlanan ilk verilere göre iPhone 12 mini 10 üzerinden 6, iPhone 11 10 üzerinden 4 puan alıyor. Yeni MacBook Air M1’in puanı 10 üzerinden 6.5.

Kullanıcılar, satın aldıkları cihazların onarım durumunu tüm bu başlıklardan alınan puanlar sayesinde değerlendirebilir ve buna göre seçim yapabilirler. Kullanıcı dostu Apple uygulaması, daha önce bahsettiğimiz gibi yalnızca Fransa’da mevcut ve genel bir hizmet haline gelip gelmeyeceği konusunda hiçbir bilgi yok.

Yayınlanan indeks bazı ana başlıklar tarafından şekillendirilmiştir. Bu başlıklar arasında cihazın demontajı, demontaj için gerekli aletler, bu işlemin nasıl yapılacağı ve parçaların nasıl değiştirileceği, yedek parçaların bulunabilirliği ve teslim süreleri, güncel fiyatlar gibi öğeler yer almaktadır. Bu unsurların her biri, ekipmanın onarımının sonuçlarına katkıda bulunur.

GamerGundem…

Benzer Paylaşımlar
Donanım

Samsung Galaxy Watch 4’ün Cep Yakan Fiyatı Ortaya Çıktı

1 Dakika Okuma Süresi
Teknoloji dünyasındaki sızıntılar artık neredeyse kaçınılmaz hale geldi. Bu durumun önüne geçmekte zorlanan şirketler, genellikle ürün tanıtımından çok daha önce bilgileri basına kaptırıyor…. Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımMobil Telefonlar

Apple iPhone 12 Mini İndirime Girdi ! İşte Fiyatı

1 Dakika Okuma Süresi
Apple iPhone 12 mini fiyatı için dikkat çeken indirim yapıldı. Cihaz, Türkiye’deki mevcut fiyatıyla daha iddialı bir konuma geldi. iPhone 12 Mini… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Donanım

NVIDIA Grafik Teknolojisi Rakibi AMD , Xbox Konsollara da Gelecek

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisinin Xbox oyun konsolları tarafından da destekleneceği açıklandı. Açıklamaya göre RX 400 serisi ekran kartları… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: