Teknoloji Haberleri

APPLE EVENT 2021

2 Dakika Okuma Süresi

Apple her yıl yeni teknolojik ürünler ürettiği gibi bu yılda yenilerini üretiyor. Her sene çıkan yeni IOS sürümlerine bu yıl yenisi eklendi. Apple bu yıl ürettiği yeni ürünlerde , her sene aynı güncellemeleri yapıyor gibi gözükse de gözle görünen farklılıklar elbet var. Bu haberimizde ise yeni gelen özellikleri ve ürünleri anlatacağım.

IOS 15

IOS 14 ile birlikte gelen yeni özellikler telefonlarda rahatça kişiselleştirmeyi sağlıyordu. Bu yıl ise Apple yeni IOS güncellemesinde ise daha teknik konuları ele alıyor.

1-Uygulama Kütüphanesine Hızlı Erişim
IOS 14 ile gelen Uygulama Kütüphanesine daha hızlı erişmek için sayfa noktalarının hemen solunda yer alacak yeni bir simge eklenecek.
2-Karanlık Modda Gelişmeler
Her uygulamanın kendisine özel karanlık modda ve normal mod için ara yüzlerinde farklı görünümlere sahip olabilecekler.
3-Gizlilik Geliştirmeleri
Gizlilik Apple için her zaman en önemli iş olmuştur. Kullanıcıların haberleri olmadan panoya kopyalanmış bilgilerin uygulamalar tarafından kullanılabiliyordu. Artık bu özellik daha ayrıntılı bir şekilde ayarlanacak.
4-Yeni Kontrol Merkezi Dizaynı
IOS cihazlarındaki kontrol merkezi değişiyor. Artık tüm işlerinizi bir aşağı kaydırmayla yapabilirsiniz. Bildirimlerinizi yönetme , parlaklığınızı ayarlama , tek dokunuşla cihazınızı kapatıp yeniden açma yapabilirsiniz.

Airpods 3

Apple’ın çıkardığı Airpods Pro’nun çok sevilmesi üzerine Aktif Gürültü Kontrolü özelliği çıkarılmış daha ucuz halini üretiyorlar. Kulaklık modeli bire bir Airpods Pro gibi olması bekleniyor. Kutusu hakkında kesin bir bilgi yok ama sızdırılmış görseller bulunmaktadır.

AirPods Pro 2

Apple’ın en iyi kablosuz kulaklık deneyimi sunan modeli AirPods Pro da 2021 yılında yenilenen ürünler arasında yerini alıyor. Yeni kablosuz çip ile gelecek olan AirPods Pro, daha iyi gürültü önleme, konuşma ve dinleme performansı sunacak.

MacBook Pro 2021

İşte Apple’ın yeni Mac’i. Bu yıl tanıtılacak olan Macbook Pro 2021’in yeni özellikleri kullanıcıları sevindirecek. Kablosuz şarj , FaceID , Usb 4.0 , HDMI girişi ve SD Kart Okuyucu gibi yeni özelliklere gelen MacBook PRO 2021’in en ilgi çeken özelliği ise TOCUH BAR olmaması. Belki de dokunmatik ekranlar gelebilir.

Bu haberimizde APPLE EVENT 2021 hakkında paylaşılan tüm bilgileri sizler için hazırladık. Daha fazla böyle teknoloji hakkında bilgi için aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarımızı takip edebilirsiniz. İyi Günler Dilerim Esenlikle Kalın.

İnstagram Discord

Benzer Paylaşımlar
Teknoloji HaberleriYazılım

PS5'in İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı:

1 Dakika Okuma Süresi
Dijital oyun çağına geçişten bu yana, depolama alanı PS5 ve diğer birçok oyun konsolu için ortak bir sorun haline geldi, ancak PS5… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımİnternetTeknoloji HaberleriUygulamalarYazılım

Apple, Dikkat Çeken Bir Hamleye Hazırlanıyor

1 Dakika Okuma Süresi
Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, HomePod’dan tam anlamıyla vazgeçmiş değil ve daha komple bir cihaz ile popüler bir ürün haline gelebileceğini söylüyor, detaylar Gamer… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Teknoloji HaberleriUygulamalarYapay ZekaYazılım

Microsoft, Büyük Anlaşmayı Duyurdu

1 Dakika Okuma Süresi
Microsoft Reuters ve Bloomberg’de yer alan haberlere göre şirket, Apple’ın sesli asistanı Siri’nin Siri olmasını sağlayan yapay zeka şirketi için 16 milyar doları… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: