Uygulamalar

Google Play , Kullanıcı Verilerini Çalan Uygulamalara Savaş Açtı ( Facebook ? )

1 Dakika Okuma Süresi

Google Play , kullanıcıların verilerini çaldığı 9 uygulamayı platformundan kaldırdı . Milyonlarca indirmesi olan , Facebook hesap bilgilerini çaldığı iddaası ortaya çıktı.

App Store ve Google Play , gibi platformlarda birçok uygulama , oyunlara ev sahipliği yapıyor. Ancak bu uygulama denizinde çok az başarılı şirket var. Ancak dönem ve koşullara göre bazı sürprizleri de beraberinde getirmedi. Ancak bu sürprizler her zaman iyi niyetli değildir.

Dışarıdan bakıldığında oldukça güvenilir ve milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulama aslında göründüğü kadar masum değil. Üstelik bu uygulamaların sayısı sandığınızdan çok daha fazla.

Google Play , Milyonlarca İndirmeye Sahip 9 Uygulamayı Platformundan Kaldırdı

Yayınlanan raporlara göre kötü amaçlı uygulamaların ilk amacı kullanıcıların güvenini kazanmak ve zayıf yönlerine saldırmaktır. Bu nedenle Google Play mağazasında fotoğraf düzenleme, egzersiz, eğitim ve yıldız falına yönelik uygulamalar olarak yer alırlar. Ücretsiz hizmet sunarken bir çok reklamı kullanıcılara gösteriyor.

Google Play

FACEBOOK’da Bu Uygulamalar Arasında Mı ?

Dolandırıcılar, kullanıcılara Facebook hesaplarıyla giriş yaparak uygulama içi reklamları devre dışı bırakma seçeneği veriyor. Kabul eden kişiler, e-posta ve şifrelerini girebilecekleri alanlar içeren, gerçek bir Facebook giriş formu görüyor. Hemen ardından ise uygulamadaki truva virüsünü kullanarak bireylerin oturum açma kimlik bilgilerini ele geçirmek için devreye giriyor söylentisi var. Ama henüz bu konu hakkında bi kesin sonuç yok.

En çok da 5,8 milyondan fazla kez erişilen PIP Photo adlı bir uygulama dikkat çekti. Hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaşan uygulama, kaç kişinin verisini çaldı şu an için . Harekete Google Play, uygulamayı hızlıca kaldırırken, indiren kullanıcıların acilen önlem alması gerekiyor. Listedeki diğer uygulamalar ise şunlar:

  • Çöp Temizleyici: 100.000’den fazla indirme: Inwell
  • Fitness: 100.000’den fazla indirme: Daily
  • Kilidi Tut: 50.000’den fazla indirme: Lockit Master
  • Burçlar: 100.000’den fazla indirme: Horocope Pi

GamerGundem

Benzer Paylaşımlar
İnternetUygulamalar

Epic Games , 3 Ay Ücretsiz Discord Nitro Veriyor

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… Bildiğiniz üzere Epic Games , uzun zamandan beridir birçok ücretli oyunu ücretsiz olarak bizlere sundu. Neredeyse bütün oyuncular Discord’u… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Sosyal MedyaUygulamalar

Twitch'ten Büyük Türkiye Hamlesi: Abonelik Fiyatları 9,90 TL'ye Düşüyor !

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba GamerGundem Ailesi… Dünyanın en popüler gerçek zamanlı yayın platformu Twitch’in uzun zamandır beklenen hamlesi nihayet açıkladı. Resmi bir açıklamaya göre, bu… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımİnternetTeknoloji HaberleriUygulamalarYazılım

Apple, Dikkat Çeken Bir Hamleye Hazırlanıyor

1 Dakika Okuma Süresi
Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, HomePod’dan tam anlamıyla vazgeçmiş değil ve daha komple bir cihaz ile popüler bir ürün haline gelebileceğini söylüyor, detaylar Gamer… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: