Teknoloji Haberleri

Google Stadia, ile ilgili ilginç haber

1 Dakika Okuma Süresi

Google Stadia, lansmanından bu yana oyuncuları çekmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.Son haftalarda, birinci taraf oyun geliştirme oyun stüdyolarının faaliyetlerini durdurdu ve çok platformlu oyun kütüphanesini doldurmaya başladı. Ayrıca şirket, tanınmış oyunları toplamak için çok para harcadı.

Google tarafından başlatılan bir bulut oyun hizmeti olan Stadia, kısa süre önce birinci taraf oyun geliştirme projesine son vererek stüdyosunun panjurlarını kapattı. Bugünün iddialarına göre Google, Red Dead Redemption 2 gibi oyunlar geliştirmek için milyonlarca dolar harcadı.

Öte yandan Harrison ile Stadia Games and Entertainment geliştiricileri arasında da yetersiz şeffaflık olduğu söyleniyor. Çünkü Harrison, kapalı stüdyoyu kapatma kararını açıklamadan birkaç gün önce çalışanlarını öven bir açıklama yaptı.

Harrison, PlayStation’ın tartışmasız bir şekilde tüm oyun endüstrisine hakim olduğu, Xbox ise en savunmasız olduğu sırada Sony’nin bir parçasıydı. Daha sonra Microsoft’ta kurumsal başkan yardımcısı olarak görev yaptığında Xbox One piyasaya sürüldü. Konsol ilk piyasaya çıktığında Avrupa’da lider oldu.

Bloomberg News’e göre, Sony ve Microsoft’ta yönetim pozisyonlarında bulunan Stadia patronu Phil Harrison, oyunları için milyonlarca dolar ödeyerek (Red Dead Redemption 2 gibi) platformda bir sıçrama yapmayı umuyor. Ödenen büyük miktarda fon, geliştirme şirketlerinin teklifleri kabul etmesini kolaylaştırır. Ancak, halihazırda başka oyun konsollarına sahip olan oyuncular için promosyon ve teşvik eksikliği yeterli değildir.

Benzer Paylaşımlar
Teknoloji HaberleriYazılım

PS5'in İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı:

1 Dakika Okuma Süresi
Dijital oyun çağına geçişten bu yana, depolama alanı PS5 ve diğer birçok oyun konsolu için ortak bir sorun haline geldi, ancak PS5… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımİnternetTeknoloji HaberleriUygulamalarYazılım

Apple, Dikkat Çeken Bir Hamleye Hazırlanıyor

1 Dakika Okuma Süresi
Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, HomePod’dan tam anlamıyla vazgeçmiş değil ve daha komple bir cihaz ile popüler bir ürün haline gelebileceğini söylüyor, detaylar Gamer… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Teknoloji HaberleriUygulamalarYapay ZekaYazılım

Microsoft, Büyük Anlaşmayı Duyurdu

1 Dakika Okuma Süresi
Microsoft Reuters ve Bloomberg’de yer alan haberlere göre şirket, Apple’ın sesli asistanı Siri’nin Siri olmasını sağlayan yapay zeka şirketi için 16 milyar doları… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: