Teknoloji Haberleri

Huawei’nin Önemli 5G Sınırlarını Paylaşacağını Duyurdu

1 Dakika Okuma Süresi

Huawei CEO’su Ren Zhengfei yeni bir açıklama yaptı ve 5G teknolojisi, kaynak kodu ve donanım sırlarının küresel inovasyonu teşvik etmek ve geliştirmek için herkesle paylaşılacağını duyurdu.

Huawei, küresel inovasyonu teşvik etmek için 5G teknolojisini, kaynak kodunu, tescilli ve gizli donanım altyapısını insanlarla paylaşmaya hazırlanıyor.

Açık ticaret politikası çağrısında bulunan Huawei CEO’su Ren Zhengfei, sektörde değer yaratmaya devam edeceklerini ve dünya ile birlikte gelişmeleri için 5G teknolojisini başkalarına devretmeye hazır olduklarını açıkladı.

Huawei’nin yerel sağlayıcılara ilişkin gizlilik politikası nedeniyle, birçok ülke (özellikle Birleşik Krallık ve Avustralya) Huawei‘nin 5G teknolojisinin kullanımını yasakladı. Zhengfei de bu konuda bir açıklama yaptı ve keskin bir dille tüm bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını ve kişisel bilgileri kimseyle paylaşmadığını söyledi. Zhengfei, Biden ile iletişime geçmek bile istediğini söyledi ve Amerika Birleşik Devletleri ile yeni bir sayfa açabileceklerini söyledi.

CEO, olayın sadece lisanslama ve patent sahipliğini değil, aynı zamanda şu ifadeyi kullandı: “Amacımız sadece üretimi lisanslamak değil, aynı zamanda tüm 5G teknolojilerini başkalarına devretmeye hazırlanıyoruz. Ayrıca umuyoruz. donanım sırlarını, kaynak programlarını ve Kodu paylaşın.

Zhengfei, küresel inovasyon konusundaki konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Tüm dünyanın 5G teknolojisine ihtiyacı var. İnsanlar ilerlemeye devam ettikçe hiçbir şirket küreselleşemez. Bu, tüm dünyanın ortak çabalarını gerektirir.”

Benzer Paylaşımlar
Teknoloji HaberleriYazılım

PS5'in İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı:

1 Dakika Okuma Süresi
Dijital oyun çağına geçişten bu yana, depolama alanı PS5 ve diğer birçok oyun konsolu için ortak bir sorun haline geldi, ancak PS5… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımİnternetTeknoloji HaberleriUygulamalarYazılım

Apple, Dikkat Çeken Bir Hamleye Hazırlanıyor

1 Dakika Okuma Süresi
Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, HomePod’dan tam anlamıyla vazgeçmiş değil ve daha komple bir cihaz ile popüler bir ürün haline gelebileceğini söylüyor, detaylar Gamer… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Teknoloji HaberleriUygulamalarYapay ZekaYazılım

Microsoft, Büyük Anlaşmayı Duyurdu

1 Dakika Okuma Süresi
Microsoft Reuters ve Bloomberg’de yer alan haberlere göre şirket, Apple’ın sesli asistanı Siri’nin Siri olmasını sağlayan yapay zeka şirketi için 16 milyar doları… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Konu İçin Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: