Oyun Tavsiyeleri

Hunt: Showdown İncelemesi

2 Dakika Okuma Süresi

PvP ve PvE öğelerini harmanlayan rekabete dayalı ve karşılaşma tabanlı bu oyunda her an karakterini ve ekipmanını kaybetme riskiyle karşı karşıyasın. Hem gerilim hem heyecan dolu benzersiz bir deneyim seni bekliyor. 

Oyuncu Gözünden İnceleme

Sadece online tabanlı oyunlara pek sıcak bakmıyorum genelde. Bu oyunda ilgi çekici ve sıradışı bir kaç detay olduğu için denemeyi çok istedim. 2 arkadaş oyunu satın alıp hemen oturduk başına.

Battleroyal diye tabir edilen diğer rakip oyunlarla arasında ne gibi farklar var şöyle kısaca özetlemek gerekirse;

İlk olarak ‘sadece’ rakip oyunculara karşı savaş vermiyorsunuz. Oyunda yapay zekada mevcut.
Tüm düşmanlarınızı öldürünce oyunu kazanmıyorsunuz. Canavarın izlerini takip edip, onun inini bulup ve canavarı kestikten sonra ödülünü alıp haritadan tüymeniz lazım.
Yapay zeka bireysel olarak çok zorlayıcı olmasa da bir kaç detay var. Daha detaylı anlatmak gerekirse..

Şöyle ki; Genelde yapay zekaya bulaşmazsanız peşinize takılmıyorlar ama şöyle bir durum var, özellikle seslere hepsi çok duyarlı. Şöyle bir anım var. Karşıda düşmana denk geldim ve bana ateş etmeye başladılar, sıktıkları mermi arkamda bulunan ses çıkartacak bir şişe gibi birşeye denk geldi ve etraftaki bilumum it köpek yaratık zombi ne varsa hepsi üstüme çullandı ve beni düşman değil yapay zeka öldürdü. O sırada takım arkadaşımın beni kurtarabilmesi çok zordu. Etrafımda bi yığın yapay zeka ve gerçek düşmanlar vardı. Ya o da ölme uğruna beni kaldırmayı deneyecek yada kendi başının çaresine tek başına bakacaktı.

Oyundaki ‘avcı’ konsepti çok güzel işlenmiş. Daha oyuna girer girmez duyduğunuz müzik bile sizi oyunun dünyasına fazlasıyla çekmeyi başarıyor. Boss’un inine girdiğinizde ”KASAP ÖLMELİ” yazısını görüyorsunuz ya gerçekten ödül peşindeki iki avcı olduğunuzu hissediyorsunuz. Oyun içinde görsel konsept çok başarılı. Özellikle farklı ve çok iyi bulduğum bir durum var ki o da ölçeklendirmeler. Oyundaki binalar, ağaçlar , direkler artık ne görüyorsanız etrafınıza baktığınızda… o kadar iyi ölçeklendirilimiş ki bir ağacın yanına geldiğinizde gerçekten bir ağacın yanındasınız ve bu ağacın arkasına saklanırım ben diyorsunuz. Grafik kalitesini eleştirmek gerekirse GTX1080 ekran kartımla tüm ayarları sonuna kadar açtım hatta yüksek ayara getirdiğinizde bile tesselation ayarları hala kapalı oluyor ve onlarıda açtım sonuna kadar… evet grafikler başarılı tabi ki ama işin içinde crytek olunca crysis kalitesinde baya inanılmaz, parlak grafikler bekledim ama o kalitede bir grafik göremedim.. Tabi ki kötü değil güzel ama olayı atmosfer dolduruyor. Kovboy teması çok iyi yansıtılmış. Grafik kalitesi bu konsepte göre dizayn edilmiş.

Çok değil sadece 2 arkadaş oyunu büyük keyifle oynayabilirsiniz. Öyle büyük takımlar kurmanıza gerek yok. Tabi oyunun gelişim sürecinde olduğunu düşünürsek büyük umut vaad ediyor. Sadece tek bir harita var (güncelleme ile ikinci harita geldi ve haritalar çok büyük) ama gece, gündüz, öğlen, sisli hava derken çok farklı görüntüler çıkıyor ortaya.

Tavsiye ederim.

Benzer Paylaşımlar
Oyun Tavsiyeleri

Wobbly Life İncelemesi

1 Dakika Okuma Süresi
Arkadaşlarınız ile eglenmeniz için mükemmel bir oyun haritanın ağzına kadar mini game dolu ve bunları fizik tabanlı sarı aptal karakteriniz ile yapmak… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Oyun Tavsiyeleri

Horizon Zero Dawn İncelemesi

1 Dakika Okuma Süresi
Yabani ve tehlikeli açık dünyayı keşfederken eşsiz makinelere ve rakip kabilelere taktiksel saldır. ARTILAR + Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan dünya.+ Müziklerin oynanış… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Bilgisayar OyunlarıKonsolOyun HaberleriOyun İncelemeleriOyun Tavsiyeleri

Yaşam Simülasyonu Oyunu Cozy Grove Tanıtımı

1 Dakika Okuma Süresi
Sürekli değişen lanetli bir adada kamp kuracağın yaşam simülasyonu oyunu Cozy Grove’a hoş geldin. Hayalet İzcisi olarak her gün adayı gezerek yeni… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: