Sinema / TV Haberleri

Netflix, Türkiye Fiyatlarına %50’ye Varan Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar

2 Dakika Okuma Süresi

Netflix , Türkiye’deki abonelik fiyatlarına %50 zam geldi. Kullanıcılara gönderilen e-postalar ile duyurulan zam haberi , birçok kullanıcının tepkisin çekti. Eski fiyatlarla kıyaslamak gerekirse %30 ila %50 arasında bir zam yapıldı.

Yeni kanunlar nedeniyle Türkiye’de ofis açmak durumda kalan Netflix Türkiye , ilk yaptığı hamlelerden biride abonelik fiyatlarına zam yapmak oldu. Yapılan zamlar , kullanıcıların tepkisini şimdiden çekmeye başladı. Peki Netflix Türkiye için abonelik fiyatları ne oldu ? Gelin birlikte fiyatlara bakalım.

Netflix web sitesine girip kendiniz için yeni bir hesap açmaya çalıştığınızda yeni fiyatlandırmayla karşılaşacaksınız. Ancak incelememizde, mevcut aboneler için mevcut paket fiyatının değişmediğini gördük. Aboneliklerin yeniden başlamasından başlayarak, Netflix’in mevcut kullanıcıların yeni fiyatından işlem yapmaya başlayacağı anlaşılıyor.

Netflix Türkiye’deki Yeni Fiyatlar

Netflix web sitesinde yer alan bilgilere göre şu ana kadar Netflix’in temel paket fiyatı 17,99 TL ve bundan sonra 26,99 TL olarak fiyatlandırılacak. Kullanıcılar artık bu paket için 9 TL daha fazla ödemek zorunda, tek cihazdan giriş yapıp içeriği sadece 480p kalitesinde izleyebiliyorlar. Standart paket adı verilen paketi 40,99 TL’ye iki cihazdan alabilecekler. Bu abonelik paketinin (şimdiye kadar 29,99 TL) görüntü kalitesinin 1080p olduğunu belirtelim.

Netflix’in üçüncü ve en iyi yazılım paketi Özel olarak adlandırılır. Paket dört cihaza kadar destekler, HDR desteği ve 4K çözünürlük sağlar. Önceki fiyatlandırma politikasına göre kullanıcılar bu paket için 41,99 TL ödedi. Yeni fiyatlandırmaya göre bu paket 54,99 TL’den satışta. Dolayısıyla Türkiye’de Netflix oranını% 30’dan% 50’ye çıkardıklarını söyleyebiliriz.

Mevcut Müşterilerin Karşılaştığı Abonelik Ekranı

Haberin başında da belirttiğimiz gibi, aktif aboneler mevcut planlarında herhangi bir değişiklik görmüyorlar. Ancak bugünden itibaren planı değiştirmek isterseniz yeni fiyat uygulanacaktır. Geçerli abonelik ayı sona erdikten sonra, bu kullanıcılardan yeni fiyatın tahsil edileceğini bir kez daha hatırlatalım.

Netflix Güncel Abonelik Ücreti :

  • Temel Paket : 26,99 TL / Ay – Tek cihaz , SD çözünürlük
  • Standart Paket : 40,99 TL / Ay – İki cihaz , HD çözünürlük
  • Özel Paket : 54,99 TL / Ay – Dört cihaz , Full ve Ultra HD çözünürlük

GamerGundem…

Benzer Paylaşımlar
Sinema / TV Haberleri

The Falcon and The Winter Soldier'dan Bir Sahnenin 1 Saatlik Videosu Yayınlandı

1 Dakika Okuma Süresi
Geçtiğimiz haftalarda Marvel, en son “Falcon” ve “Winter Soldier” serilerini piyasaya sürdü. Dizi sadece insanların hayranlığını uyandırmakla kalmadı, aynı zamanda alışık olduğumuz… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Sinema / TV Haberleri

Netflix, Türkiye Fiyatlarına Neden Zam Yaptığını Açıkladı

1 Dakika Okuma Süresi
Bildiğiniz üzere önceki haberimizde Netflix Türkiye fiyatlarına %50’Ye yakın zam yapmıştı. Platformun sözcüsü , yapılan artış ile ilgili resmi bir açıklama yaptı…. Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Sinema / TV Haberleri

Acun Ilıcalı, Exxen'in İlk 3 Gününde Ulaştığı Abone Sayısını Açıkladı

1 Dakika Okuma Süresi
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı , 1 Ocak itibariyle başlayan dijital içerik platformu Exxen’in ilk 3 günde ulaştığı abone sayısını açıkladı. Platformun ilk… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Konu İçin Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: