Donanım

NVIDIA Grafik Teknolojisi Rakibi AMD , Xbox Konsollara da Gelecek

1 Dakika Okuma Süresi

Merhaba Oyun Severler…

AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisinin Xbox oyun konsolları tarafından da destekleneceği açıklandı. Açıklamaya göre RX 400 serisi ekran kartları da bu teknolojinin desteklediği donanımlardan biri olacağı söylendi.

Geçtiğimiz günlerde ise Computex sunumunda AMD, FidelityFX teknolojisi hakkında daha çok detayı bizlerle paylaştı. Bir Microsoft konuşmacısının verdiği detaylara göre, FidelityFX teknolojisini Xbox konsollarda da göreceğiz. Bunun yanında teknoloji, birçok bilindik ekran kartını da destekleyecek gibi görünüyor. Gelin detaylara bakalım.

2020 yılının Kasım ayında AMDFidelityFX Super Resolution (FSR) teknolojisini duyurmuş, Nvidia’nın DLSS teknolojisine alternatif olacak bir teknolojiyi bizlere tanıtmıştı fakat FidelityFX’in özellikleri dışında, destekleyeceği donanımlar veya cihazlar hakkında detaylı bilgi verilmemişti. 

FidelityFX Teknolojisi , RX 470 ve RX 480 Ekran Kartlarını da Destekleyecek

FidelityFX

Ayrıca FidelityFX’in desteklediği donanım miktarı, Nvidia’nın DLSS teknolojisi gibi daha önce bu teknoloji için üretilmiş kartları kullanmıyor gibi görünüyor. Konuşmada bahsedilmese de topluluk yöneticisi Mickey Molad, ülkemde çok popüler olan RX 470 ve RX 480 ekran kartı modellerinin FidelityFX teknolojisini destekleyeceğini söyledi.

Bir Microsoft sözcüsü yaptığı konuşmada, geliştiricilerin oyunların kare hızını ve çözünürlüğünü artırmasına olanak sağlayacak AMD FidelityFX teknolojisi konusunda heyecanlı olduklarını ve detayları yakında paylaşacaklarını söyledi.

AMD FidelityFX

AMD FidelityFX Teknolojisi , Xbox Konsolları Destekleyecek Mi ?

Xbox açısından ise yeni nesil Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının bu teknolojiden yararlanacağını söyleyebiliriz ancak resmi bir açıklama olmasa da teknik olarak Xbox One X ve One S konsolları da FidelityFX’i destekleyebilir.

Elbette bu teknolojinin önceki nesil oyun konsollarında uygulanıp uygulanmayacağının firmanın kendi kararı olduğunu ve FidelityFX teknolojisinin bunu kaldırabilecek tüm cihazlar için uygun olmayabileceğini de belirtmek gerekir. Daha önce de söylediğimiz gibi FidelityFX, Nvidia DLSS teknolojisine bir alternatif olsa da kullandığı yöntem gereği hatırı sayılır miktarda donanımı destekleyebiliyor.

GamerGundem…

Benzer Paylaşımlar
Donanım

Samsung Galaxy Watch 4’ün Cep Yakan Fiyatı Ortaya Çıktı

1 Dakika Okuma Süresi
Teknoloji dünyasındaki sızıntılar artık neredeyse kaçınılmaz hale geldi. Bu durumun önüne geçmekte zorlanan şirketler, genellikle ürün tanıtımından çok daha önce bilgileri basına kaptırıyor…. Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımMobil Telefonlar

Apple iPhone 12 Mini İndirime Girdi ! İşte Fiyatı

1 Dakika Okuma Süresi
Apple iPhone 12 mini fiyatı için dikkat çeken indirim yapıldı. Cihaz, Türkiye’deki mevcut fiyatıyla daha iddialı bir konuma geldi. iPhone 12 Mini… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımİnternetTeknoloji HaberleriUygulamalarYazılım

Apple, Dikkat Çeken Bir Hamleye Hazırlanıyor

1 Dakika Okuma Süresi
Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, HomePod’dan tam anlamıyla vazgeçmiş değil ve daha komple bir cihaz ile popüler bir ürün haline gelebileceğini söylüyor, detaylar Gamer… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: