Donanım

Piyasaya Çıkmadan GeForce RTX 3060 Fiyatını Yükseltmeye Başladılar.

1 Dakika Okuma Süresi

25 Şubat‘ta piyasaya çıkacak GeForce RTX 3060 ekran kartının fiyatını perakende web siteleri artırmaya başladı. Bu, ön siparişler dahil herkes için risk oluşturmaktadır.

NVIDIA‘nın merakla beklenen yeni grafik kartı GeForce RTX 3060, 25 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Kart henüz piyasaya sürülmemiş olsa da bazı perakendeciler kartın listeleme fiyatını artırmaya başladı. NVIDIA’nın dahili ambargo kurallarına göre piyasaya sürülecek ilk modeller, tüketicileri tavsiye edilen fiyattan memnun edecek.

Bu, perakendecilerin müşterilere ön sipariş ürünleri teslim ettiklerinde, onlara herhangi bir fiyat değişikliği olmaksızın ön sipariş ürünleri sağlayacakları anlamına gelir.

Öte yandan, satıcıların birçok farklı durumda rezervasyonları iptal ettiğini gördük. NVIDIA da benzer bir durum olabilir. Daha da kötüsü, şirketin bu durumla hiçbir ilgisi yok. Belki ön siparişleri iptal eden şirketlere kota uygulayabilirler, ancak herkes ön siparişleri iptal ederse çözüm bu değildir.

ProShop en bariz örnek olsa da, grafik işlemcilere olan yüksek talepten yararlanmak isteyen tek şirket değil. Geçtiğimiz hafta birçok tedarikçi GeForce RTX 3060 grafik kartları ve serideki diğer ürünlerin fiyatını yaklaşık 100 Euro artırdı.

İster görsel sanat sanatçıları ister kripto para madencileri olsun, yeni oyunların grafik ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, grafik işlemcilere yöneldi. Bu nedenle ekran kartı piyasasının uzun süre istikrarsız kalacağı görülüyor.

Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür ederiz

Benzer Paylaşımlar
Donanım

Samsung Galaxy Watch 4’ün Cep Yakan Fiyatı Ortaya Çıktı

1 Dakika Okuma Süresi
Teknoloji dünyasındaki sızıntılar artık neredeyse kaçınılmaz hale geldi. Bu durumun önüne geçmekte zorlanan şirketler, genellikle ürün tanıtımından çok daha önce bilgileri basına kaptırıyor…. Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımMobil Telefonlar

Apple iPhone 12 Mini İndirime Girdi ! İşte Fiyatı

1 Dakika Okuma Süresi
Apple iPhone 12 mini fiyatı için dikkat çeken indirim yapıldı. Cihaz, Türkiye’deki mevcut fiyatıyla daha iddialı bir konuma geldi. iPhone 12 Mini… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Donanım

NVIDIA Grafik Teknolojisi Rakibi AMD , Xbox Konsollara da Gelecek

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisinin Xbox oyun konsolları tarafından da destekleneceği açıklandı. Açıklamaya göre RX 400 serisi ekran kartları… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Konu İçin Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: