Konsol

PlayStation 5 Depolama Sorunu Düzeltildi Üçüncü Taraf SSD Desteği Yakında Geliyor

1 Dakika Okuma Süresi

Sony’nin yeni bir yazılım güncellemesi geliştirdiği ortaya çıktı. Bloomberg tarafından onaylanan bilgilere göre şirket, oyun konsolunun fan hızını ortaya çıkarmayı planlıyor. Bunun nedeni, şirketin yakın gelecekte üçüncü taraf M.2 SSD’lerin kullanımına izin vermesidir.

Sony, PlayStation 5′te 825 GB SSD kullanıyor. Bu SSD’nin yalnızca 667 GB’ı oyunlar için kullanılabilir. Şimdiye kadar şirket, üçüncü taraf M.2 SSD’ler için herhangi bir destek açıklamadı. Bu durumu değiştirmek için Sony, yazılım güncellemelerini hazırladıktan sonra üçüncü taraf M.2 SSD desteği sağlamayı planlıyor, böylece oyunculara depolama alanını genişletme ve oyun konsollarının aşırı ısınmasını önleme fırsatları sunuyor.

Gerçekler, Japon merkezli teknoloji devi Sony’nin PlayStation 5 için oyuncuları memnun edecek yeni bir plan geliştirdiğini kanıtladı. Bir Bloomberg raporuna göre, şirket şu anda PlayStation 5 için PlayStation 5’in 120mm fanının çalışma hızını artıracak yeni bir yazılım güncellemesi uyguluyor. Peki Sony neden böyle bir şey yapmaya çalışsın?

Sony, konsolunun depolama alanını genişletmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamak için tasarladı. Kullanıcı, PS5’in yan kapağını çıkarabilir ve dışarıdan satın alınan M.2 SSD’yi birkaç saniye içinde PlayStation 5‘e yükleyebilir. Bu yazılım güncellemesi fan hızının kilidini açar ve optimizasyon özellikleri sağlar. Ayrıca ek SSD’lerin neden olduğu ek ısıyı da önler. Bu sayede oyuncular, herhangi bir performans kaybına neden olmadan konsollarında daha fazla oyun depolayabilecekler.

Aslında Sony, son birkaç aydır hayranları üzerinde çalıştığını belirtti. Açıklamada, fan performansının yazılım güncellemeleri ile iyileştirilebileceğine, fanın optimize edilebileceğine ve konsol sıcaklığına göre çalışabileceğine dikkat çekildi.

Bloomberg, bir Sony sözcüsü buldu ve bu çalışmaların daha önce duyurulduğunu ve M.2 SSD’ler ve fanlarla ilgili çalışmaların halen devam ettiğini doğruladı. Yaz aylarında M.2 SSD’yi destekleyecek yazılım güncellemelerinin sağlanacağı tahmin ediliyor.

Benzer Paylaşımlar
Bilgisayar OyunlarıKonsolOyun Haberleri

Oyuncuların Dört Gözle Beklediği Days Gone, Nihayet Steam'e ve Epic Store'a Geldi: İşte Fiyatı

1 Dakika Okuma Süresi
2019 yılında Playstatin 4 için piyasaya sürülen ” Days Gone ” artık Steam ve Epic Games Store üzerinden de satın alınabiliyor.  Yüksek… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Bilgisayar OyunlarıKonsolMobil OyunlarOyun Haberleri

PUBG Epic Games De Beleş Mi Olacak

2 Dakika Okuma Süresi
PUBG Ücretsiz Oluyor! İşte PUBG’nin özeti 1-Gaza gelirim2-PUBG’ye girerim3-Maça başlarım4-Loot yapar gelişirim5-Çok iyi gittiğimi düşünürken PUBG Ne Zaman Ücretsiz Olacak? + ARTILARI… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
İnternetKonsolTeknoloji Haberleri

Sony, PlayStation'un Efsane Oyunlarını Telefonlara Geliyor

1 Dakika Okuma Süresi
Haliyle Sony de elindeki büyük markaları mobil oyun sektöründe değerlendirmek için çalışmalarına hız verdi. Son yıllarda oyun sektöründe en hızlı büyüyen pazar… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

%d blogcu bunu beğendi: