Donanım

Samsung, “Isocell GN2” Adlı 50 MP Çözünürlüklü Kamera Modülünün Piyasaya Sürüldüğünü Duyurdu

1 Dakika Okuma Süresi

Samsung, “Isocell GN2” adlı yeni nesil kamera modülünü duyurdu. Isocell GN2, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve ilk kez Vivo tarafından kullanılan Isocell GN1′in gelişmiş bir sürümüdür.Daha yüksek kalite ve daha iyi performans sağlar.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, düzenlediği bir etkinlikte en son kamera modülünü duyurdu. Kamera modülü “Isocell GN2″ olarak adlandırılır ve kullanıcılara 50 MP çözünürlüklü kameralı telefon sağlar. Isocell GN1 (50 MP çözünürlük de sunar) ile karşılaştırıldığında, önemli iyileştirmeler içerir. Peki Samsung’un en yeni kamera modülü kullanıcılara ne sağlayabilir?

GN1 ile karşılaştırıldığında, Samsung Isocell GN2 daha büyük bir sensöre sahiptir. Bu modülün boyutu, Google’ın Pixel marka telefonlarda tercih ettiği IMX363 sensörüyle aynıdır ve piksel boyutu artık 1,4 mikrona çıkarılmıştır. Bu nedenle, GN2 modülünün performansı özellikle gün batımı gibi sahnelerde çok daha iyidir. Ayrıca bu modülü kullanan kullanıcılar telefonlarında dördü bir arada piksel teknolojisinden yararlanacak.

Samsung’un açıklamasına göre Isocell GN2’nin işlevleri bunlarla sınırlı değil. Şirket, yeni modülün Isocell GN1′de bulunmayan aşamalı HDR özellikleri içerdiğini söyledi. Geleneksel HDR teknolojisi ile karşılaştırıldığında, bu teknoloji güç tüketimini% 24 oranında azaltabilir, bu nedenle birçok kullanıcı bu teknolojiyi takdir edecektir. Ek olarak, Isocell GN2‘nin Smart ISO Pro teknolojisi sahne için en iyi ISO’yu otomatik olarak seçecektir.

Samsung’un yeni kamera modülü 50 MP çözünürlük sağlar ve 4K 120 fps ağ video malzemesi veya 480 fps FHD video çekebilir. Ayrıca bu kamera modülü 8K çözünürlükte 24 fps’de çekim yapabiliyor. Şu anda seri üretimde kamera sensörü kullanan ilk cep telefonunun hangi cep telefonu olacağı net değil, ancak Vivo’nun Isocell GN1 seçimini göz ardı etmezsek, bu yıl benzer şeyler görebileceğimiz anlaşılıyor. hareket.

Benzer Paylaşımlar
Donanım

Samsung Galaxy Watch 4’ün Cep Yakan Fiyatı Ortaya Çıktı

1 Dakika Okuma Süresi
Teknoloji dünyasındaki sızıntılar artık neredeyse kaçınılmaz hale geldi. Bu durumun önüne geçmekte zorlanan şirketler, genellikle ürün tanıtımından çok daha önce bilgileri basına kaptırıyor…. Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
DonanımMobil Telefonlar

Apple iPhone 12 Mini İndirime Girdi ! İşte Fiyatı

1 Dakika Okuma Süresi
Apple iPhone 12 mini fiyatı için dikkat çeken indirim yapıldı. Cihaz, Türkiye’deki mevcut fiyatıyla daha iddialı bir konuma geldi. iPhone 12 Mini… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Donanım

NVIDIA Grafik Teknolojisi Rakibi AMD , Xbox Konsollara da Gelecek

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisinin Xbox oyun konsolları tarafından da destekleneceği açıklandı. Açıklamaya göre RX 400 serisi ekran kartları… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: