İnternetKonsolTeknoloji Haberleri

Sony, PlayStation’un Efsane Oyunlarını Telefonlara Geliyor

1 Dakika Okuma Süresi

Haliyle Sony de elindeki büyük markaları mobil oyun sektöründe değerlendirmek için çalışmalarına hız verdi. Son yıllarda oyun sektöründe en hızlı büyüyen pazar olan mobil oyun pazarı artık en büyük pazar haline de geldi.

Video oyunları zaman içerisinde çok yol kat etti. Son 20 yılın en büyük konsolu ise Sony’nin geliştirdiği PlayStation serisi oldu. Seri ve özel oyunları büyük başarı yakaladı. Bu süreçte en önemli gelişmelerden biri konsolların ortaya çıkışı oldu.

Şu anda Sony’nin mobil oyun dünyasında hangi markaları kullanacağı net değil ancak şirketin genel yol haritasına baktığımızda pek çok oyunun beklenebileceğini görüyoruz. Sony, oyunu 3 ila 5 yıllık stratejisinin bir parçası olarak piyasaya sürmeyi planlıyor.

Oyun pazarında aktivitelerini arttıran Sony, yakın zamanda da yeni nesil PS5 VR kontrol cihazını yayınlamıştı. Daha önce hem donanım anlamında hem de yazılım anlamında bu alanda faaliyetler göstermiş olan firmanın Xperia Play gibi girişimleri olmuştu.

Aslında Sony, mobil oyun pazarına hiç de uzak olan bir firma değil. Yine de bu girişimlerin hiçbiri, PlayStation markasının kullanılması kadar büyük öneme sahip değildi. Ev konsollarını oyun makinelerinden ev içi eğlence sistemlerine dönüştürmeye kararlı olan Sony bakalım mobil için hangi markaları tercih edecek.

Benzer Paylaşımlar
KonsolOyun Haberleri

Rockstar Games, GTA V’in Özel PlayStation 5 Sürümünün Ertelendiğini Duyurdu

1 Dakika Okuma Süresi
Rockstar Games, GTA V’in Özel PlayStation 5 Sürümünün Ertelendiğini Duyurdu. Çıkış tarihi Mart 2022 olarak belirtti 8 yaşındaki GTA V’nin yeni versiyonunun… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Bilgisayar OyunlarıKonsolOyun Haberleri

Forza Horizon 5 , Araba Listesi Duyuruldu

1 Dakika Okuma Süresi
Forza Horizon 5’de 426’dan Fazla Araba Bulunuyor Forza Horizon 5’in 9 Kasım’da yayınlanmasına sadece birkaç ay kaldı. Geçen hafta, Meksika’nın uçsuz bucaksız… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
İnternetUygulamalar

Epic Games , 3 Ay Ücretsiz Discord Nitro Veriyor

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… Bildiğiniz üzere Epic Games , uzun zamandan beridir birçok ücretli oyunu ücretsiz olarak bizlere sundu. Neredeyse bütün oyuncular Discord’u… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: