Bilgisayar OyunlarıOyun Tavsiyeleri

Uzak Dünyaları Keşfedin Astroneer

2 Dakika Okuma Süresi

Astroneer System Era Softworks tarafından geliştirilen uzay temalı hayatta kalma oyunu, Bağımsız bir yapım olduğunu unutmadan incelememe geçmek istiyorum.

Oyuna bir uzay kapsülünden ilk gezegenimiz olan Sylva gezenine fırlatılarak başlıyoruz, fırlatıldığımız kapsül ana sığınağa dönüşüyor ve yanında bir de iniş pistimiz oluşuyor otomatik. Daha sonra bu iniş pistinden başlangıç yapılarını çağırarak oyunumuza başlıyoruz. Şunu baştan belirtmek isterim, hiçbir gezegende oksijen yok, envanteriniz de bulunan Zincir Paketi yardımıyla Sığınağınızdan gideceğiniz yere kadar yere küçük fenerler bırakarak kendinize bir oksijen yolu oluşturmalısınız.

Oyunda başlangıç amacınız “Araştırma Puanı” denilen puanı biriktirmek, araştırma odası oluşturarak gezegende bulduğunuz araştırma örneklerini burada araştırabilir veya yolda bazı bitkilerin üzerinde ki örnekleri araştırma odasına ihtiyaç duymadan araştırıp puan kazanabilirsiniz.

Bu puanla ne mi yapılıyor? Oyunda ilerlemeniz için gereken yapıları önce araştırma puanı harcayarak açmak zorundasınız, daha sonra bu yapıları kurabiliyorsunuz.

Yapıları kurabilmek içinse kaynaklara ihtiyacınız var, her gezegenin kendine has birincil ve ikincil kaynakları bulunuyor, fakat her gezegende bulunan ana kaynaklar da var tabi, örneğin Bileşik ve Reçine gibi, özel kaynaklar ise Sphalerite ve Malachite. Bu kaynakları elimizde bulunan güzel bir mekaniğe sahip toplama aracımızla topluyor, üssümüz de bulunan 3D Yazıcı ile de yapılarımızı oluşturuyoruz.

Oyunda yapıların çalışması için enerjiye bolca ihtiyacınız oluyor, Rüzgar Tribünleri veya Güneş Enerjisi Panelleri ile bunu kısmen halledebilirsiniz, fakat Rüzgarsız bir an ve normal olarak Güneşin olmadığı gecelerde enerjiniz baya düşecek, yapı inşa etme hızınız ve araştırma odasında ki araştırma hızı baya düşecek buna oranla. Fakat bunun da çözümü var, RTG gibi yapılar oyunda mevcut (Radioisotope Thermoelectric Generator). Bu tip bir enerji ünitesi sığınaktaki enerjinin aynısını size sunuyor, baya kuvvetli yani.

İndiğiniz alanın yakınlarında bir sürü hurdalar bulunuyor, şansınıza bu hurdaların bazılarında hasar görmemiş Orta Güneş Paneli gibi ögeler bulunabiliyor, o yüzden gezegeni araştırmanız da fayda var.

Mağaralar gayet iyi, gergin bir havası var.

Belirli bir hikaye yok ancak oyun bitebiliyor, her gezegende bulunan garip uzaylı yapıları var, bulmaca gibiler ama basit. Gezegenin çekirdeğine inip her gezegenin bulmacasını çözerseniz oyun bitiyor.

Satın Almak İçin Tıkla

Keyifli Oyunlar Dileriz.

Benzer Paylaşımlar
Bilgisayar OyunlarıOyun Haberleri

Fortnite , Pc Versiyonu İçin Grafik Yükseltmesi Alacak

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… Popüler bir Battle Royale oyunu olan Fortnite, PC platformunda büyük bir grafik güncellemesi alacak. Bu güncelleme de Battle Royale ve Yaratıcı… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Bilgisayar OyunlarıOyun Haberleri

CS:GO'da Dereceli Maçlar Ücretli Oluyor Türkiye İçin Fiyatları Belli Oldu

2 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Seveler… Bildiğiniz üzere sitemizde bir haber yayınlamıştık. CS:GO’yu ücretsiz halde kullanan oyunculara bazı kısıtlamalar gelecekti. Kısıtlamaların bazıları belli olmuştu lakin… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Bilgisayar OyunlarıOyun Haberleri

CS:GO’yu Ücretsiz Oynayan Oyuncular için Kötü Haber Geldi

2 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… Bildiğiniz üzere CS:GO bir süre önce ücretsiz olmuştu. Fakat ücretsiz olması neredeyse bütün oyunda hilelerin artmasına sebep oldu diyebiliriz…. Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: