Oyun HaberleriOyun Rehberleri

Valorant Fps Arttırma 2021

3 Dakika Okuma Süresi

Valorant fps arttırma nasıl yapılır ? Valorant için en iyi fps ayarları nelerdir ?

Öncelikle Merhaba Oyun seveler… Oyuncuların genellikle oyun oynarken 2 sıkıntısı vardır, fps değeri ve ping değeridir. Biz de gamergundem ekibi olarak VALORANT için fps sıkıntısı çeken oyuncular için birkaç yöntem uygulayıp en azından oyunlarını akıcı bir şekilde oynamalarını sağlamak istiyoruz.Aşşağıda verdiğimiz yöntemleri uygularsanız sonuçları fark edeceksiniz.

VALORANT GÖRÜNTÜ AYARLARI

  • 1. Olarak oyununuzdaki fps sabitlemelerini kaldırmalısınız. Kaldırmadığınız takdirde fps’niz monitörünüzün hz’ine göre fps sabit kalacaktır. Fps sabitlemesini kapatmak için ayarlardan ”GÖRÜNTÜ” kısmından ”GENEL ” seçeneğini seçiyoruz daha sonra bütün fps kısıtlamalarını ”KAPALI” hale getiriyoruz. Fps sabitlemerini kaldırdıktan sonra fps drop gibi sorunlar ile karşılaşırsanız fps sabitleyici tekrar ”AÇIK” hale getirebilirsiniz. Fps drop’un nedenleri de grafik ve efekt artışından olabilir.Tekrardan sabitleyiciyi açarak sorunu düzeltebilirsiniz.
  • 2.Olarak ”GÖRÜNTÜ MODU” ayarından TAM EKRAN” modunu seçiyoruz en iyi performansı alacağanız görüntü modu budur. Çözünürlük kısmını sizin göz zevkinize bırakıyoruz yalnız olabildiğince düşük çözünürlükte oynamanızı öneriyoruz.

VALORANT GRAFİK KALİTESİ AYARLARI

  • 3.Olarak ”GRAFİK KALİTESİ” ayarlarından bütün kalite ayarlarımızın hepsini düşük seçeneğine almamız lazım , oyuncular genellikle düşük kalite yüksek performansı tercih ederler. Bizde fps’mizi yüksekte tutmamız için bu ayarları tercih edip siz oyunculara öneriyoruz. Burada sadece ”KENAR YUMUŞATMA” ayarımızı oyunumuzun kalitesi çok kötü olmaması için ”FXAA” yapıyoruz.

ARKA PLAN UYGULAMALARINI KAPATMA

  • Oyun oynarken arka planda çalışan uygulamalar ”RAM” kullanımını arttırır. Bu yüzden oyunlar fps düşüklüğü yaşayabilirsiniz.Bu sorunu çözmek için ”GÖREV YÖNETİCİSİNİ” açıyoruz. Daha sonra görev yöneticisinde ”BAŞLANGIÇ’A” geliyoruz ve gereksiz olan uygulamaların durumlarını ”DEVRE DIŞI” bırakıyoruz. Bu yöntem bilgisayarınız açılınca otomatik olarak açılan uygulamaları kapatmak için kullandık.Kullanılmayan uygulamalar otomatik olarak açıldığından ekstra ”RAM” tüketiyor buda fps düşüklüğüne yol açıyor.Bu kısımda sadece ”VALORANT VANGUARDI” etkin halde bırakıyoruz yoksa valoranta girmek için sürekli vanguardı açmak zorunda kalırsınız.
  • 2.Yöntemimiz ise ”WİN+R” tuşlarına aynı anda basıp ”ÇALIŞTIR” kısmını açıyoruz daha sonra ”msconfig” yazıyoruz ve açıyoruz. Açılan kısımdan ”HİZMETLER” sol alt kısımda yer alan ”TÜM MİCROSOFT HİZMETLERİNİ GİZLE” tikliyoruz.Daha sonra ”’VGC” isimli yeri tikliyoruz yoksa valorant oyunumuz açılmaz. Tümünü etkinleştir diyip tamam diyoruz.

PERFORMANS AYARLARI

  • Bilgisayarınızın gücünü nereye odakladığı , oyundaki ”FPS” değerinizi arttırmak için önemli bir faktör.Bunu performans olarak ayarlamamız için bir kaç yöntemimiz var. Öncelikle masaüstünden ”BİLGİSAYARIM”a sağ tıklayıp ”ÖZELLİKLER”e giriyoruz.Sol tarafta ”GELİŞMİŞ SİSTEM AYARLARI” sekmesine tıklıyoruz.Girdikten sonra”GELİŞMİŞ” kısmından ”AYARLAR”a giriyoruz.Önümüze çıkan seçeneklerden ”EN İYİ PERFORMANS İÇİN AYARLA”yı seçiyoruz.Yaptığımız ayarları uygula ve tamam diyoruz.

EKRAN KARTI PERFORMANS AYARLARI ve OYUNU EKRAN KARTI İLE AÇMA (Nvidia)

  • İlk Olarak masaüstüne geliyoruz daha sonra masaüstüne sağ tıklıyoruz ve ”NVİDİA DENETİM MASASI”nı açıyoruz.Sol taraftan ”GÖRÜNTÜ AYARLARINI ÖNAYARLA YAP” kısmından ”BENİM TERCİHLERİMİ KULLAN VE ŞUNLARA ÖNEM VER”e tıklıyoruz ve ayarımızı ”PERFORMANS”a getiriyoruz. Ayarımızı bu şekilde uyguluyoruz.
  • Sol taraftan ”3D AYARLARININ YÖNETİLMESİ” diyoruz daha sonra ”GENEL AYARLAR”a geliyoruz fotoğraftaki gibi ayarları uyguluyoruz.
  • Sol taraftan ”3D AYARLARININ YÖNETİLMESİ” diyoruz bu sefer ”PROGRAM AYARLARI” kısmına geliyoruz ve ekle kısmından ”VALORANT” oyunumuzu buluyoruz ve ”SEÇİLEN PROGRAMI EKLE” diyoruz. Bu işlemde bittikten sonra artık oyunumuzu ekran kartı ile açtığımızdan emin olabiliriz.

EKRAN KARTI PERFORMANS AYARLARI (Amd)

  • Masaüstüne sağ tık yapıyoruz ”AMD DENETİM MASASI”nı açıyoruz. Oyunlar seçeneğinden ”VALORANT”ı buluyoruz. ”OYUN GRAFİKLERİ AYARLAR”ından ”E-SPORTS” ayarımızı seçiyoruz.

Son fps arttırma ayarımızıda yaptığımıza göre oyun rehberinin sonuna geldik.

İncelediğiniz İçin Teşekkür Ederiz, Keyifli Oyunlar

Benzer Paylaşımlar
Bilgisayar OyunlarıOyun Haberleri

Fortnite , Pc Versiyonu İçin Grafik Yükseltmesi Alacak

1 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… Popüler bir Battle Royale oyunu olan Fortnite, PC platformunda büyük bir grafik güncellemesi alacak. Bu güncelleme de Battle Royale ve Yaratıcı… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Bilgisayar OyunlarıOyun Haberleri

CS:GO'da Dereceli Maçlar Ücretli Oluyor Türkiye İçin Fiyatları Belli Oldu

2 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Seveler… Bildiğiniz üzere sitemizde bir haber yayınlamıştık. CS:GO’yu ücretsiz halde kullanan oyunculara bazı kısıtlamalar gelecekti. Kısıtlamaların bazıları belli olmuştu lakin… Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...
Bilgisayar OyunlarıOyun Haberleri

CS:GO’yu Ücretsiz Oynayan Oyuncular için Kötü Haber Geldi

2 Dakika Okuma Süresi
Merhaba Oyun Severler… Bildiğiniz üzere CS:GO bir süre önce ücretsiz olmuştu. Fakat ücretsiz olması neredeyse bütün oyunda hilelerin artmasına sebep oldu diyebiliriz…. Bunu paylaş:TwitterFacebookBunu beğen:Beğen Yükleniyor...

Gamer Gundem 

2 Paylaşılan Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: